Skip to main content
← Back to blog

Takaongorora mawebhusaiti 96,283: zvikanganiso zveSEO zvinonyanya kuwanikwa

Β·3 min readΒ·by LANGR SEO

Takaongorora mawebhusaiti 96,283: zvikanganiso zveSEO zvinonyanya kuwanikwa

Pakati paKubvumbi naGumiguru 2026, scanner yeLANGR SEO yakaita ongororo dzakazara 248,167 pamadomeni 123,951. Pachidzidzo ichi takatora ongororo ichangoburwa yedomeni rimwe nerimwe, zvichipa mutsara mumwe chete pasaiti imwe neimwe. Masaiti 27,668 pane awa haana kuvhurika zvachose (peji rekukanganisa, nguva yakapera kana kusava nepeji rekutanga), saka nhamba dzezviri mukati pazasi dzakavakirwa pamasaiti 96,283 akapindura.

Cherechedzo pamuenzaniso uyu: madomeni mazhinji akawanikwa kuburikidza nezvitupa zveSSL zvichangopihwa uye zvinyorwa zvemadomeni ari kufarirwa mumisika yenyika 15. Izvi zvinoreva masaiti mazhinji matsva nemabhizinesi madiki, uye mabhurandi makuru mashoma. Verenga nhamba idzi se "kuti webhusaiti itsva yakajairika inoita sei", kwete sekuverengwa kwewebhu yose.

Zvinhu zvekutanga zvakawanda zviripo

Anenge saiti imwe neimwe ine zita repeji: 0.9% chete ndiyo yakanga isina. Mamaki epakati (median) ose aiva 78 kubva pa100, uye hafu yemasaiti ose akawira pakati pa74 na83.

Chikamu chemamakiMasaiti
90 kusvika 1004,828
80 kusvika 8936,426
70 kusvika 7947,462
60 kusvika 697,082
pasi pa60485

Pane masaiti anorasa mamaki

ZvakawanikwaChikamu chemasaiti
Hapana structured data (schema.org)53.3%
Hapana og:image yekugovana pasocial media50.0%
Hapana sitemap.xml26.1%
Hapana meta description19.4%
HTTP haitendeukiri kuHTTPS17.7%

Structured data ndiyo nzvimbo huru iri kushaikwa. Masaiti anopfuura hafu haapi mainjini ekutsvaga tsananguro inoverengeka nemuchina yekuti ndivanaani. Pamasaiti anoishandisa, mhando dzinonyanya kuwanikwa ndeye WebSite (masaiti 15,866) neOrganization (15,404). LocalBusiness inowanikwa pamasaiti 1,327 chete, kunyangwe chikamu chikuru chemuenzaniso chiri mabhizinesi emunharaunda.

og:image isipo yakakosha kupfuura zvainoratidzika. Kana link yagovaniswa paLinkedIn, Facebook kana muapp yekutaurirana, preview inoratidza mufananidzo chero upi zvake kana kusaratidza mufananidzo zvachose.

Puratifomu inoita mutsauko

PuratifomuMasaitiHapana structured dataHapana sitemapHapana meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Hapana CMS yakaonekwa60,58367.0%32.4%18.5%

Mapuratifomu anochengeterwa vanhu akaita seShopify anouya nezvirongwa zvekutanga zvine njere, saka sitemap ne structured data zvinouya pachena. Masaiti akavakwa nemaoko pasina CMS inoonekwa ndiwo anonyanya kushaya zvose zviri zviviri. PrestaShop inosiyana: 78.8% yezvitoro zvatakaongorora zvakanga zvisina sitemap.xml yatakakwanisa kuwana.

Zvekutanga kugadzirisa

  1. Wedzera structured data. Bhuroko reOrganization kana LocalBusiness rine zita, logo, kero nemalink esameAs rinotora maminitsi gumi uye rinobatsira mainjini ekutsvaga kubatanidza saiti yako nebhurandi rako.
  2. Isa og:image papeji rekutanga nemapeji akakosha, 1200 Γ— 630 pixels.
  3. Buritsa sitemap.xml woiratidza murobots.txt.
  4. Nyora meta description yepeji imwe neimwe inofanira kuwanikwa pamusoro mukutsvaga.
  5. Manikidza HTTPS netendeuko ye301 kubva kuhttp://.

Unoda kuziva kuti saiti yako iri papi? Ita ongororo yeSEO yemahara uwane ongororo 290 dzakafanana dzakavakirwa chidzidzo ichi, kana kutsvaga izwi muSEO A kusvika Z.

Nzira: ongororo yakazara ichangoburwa yedomeni rimwe nerimwe, madomeni 123,951, 96,283 aisvikika. Zvikamu zvakaverengwa zvichienzaniswa nemasaiti pakaitwa ongororo iyoyo. Zvakawanikwa zvinogovaniswa nemasaiti asingasviki 50 zvakasiyiwa, uye hapana domeni rimwe chete rinodomwa.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit β€” it takes under 60 seconds.

Related articles